Zbuduj swoją pozycję Internecie 5 Wrzesień 2019

admin

Otworzenie swojej firmy z Poznania na możliwości, jakie daje Internet, wymaga istotnej zmiany myślenia. Rzeczywistość wirtualna nie jest bowiem aż tak różna od tej prawdziwej, ponieważ tworzą ją przecież ci sami ludzie, ale mimo wszystko jest ona różna. Dlatego działania promocyjne w sieci należy dostosować do nowego środowiska i nie sugerować się tym, co sprawdzało się na ulicach Poznania. Ładna witryna sklepowa i lokalizacja blisko rynku pozwalała podbić okolicę, ale w Internecie działa w zasadzie tylko pozycjonowanie stron internetowych.

Co zrobić, kiedy nie ma lokalizacji?

Dla biznesu zawsze największe znaczenie miała lokalizacja, a Poznań to miasto, które ma wiele dobrych miejsc do prowadzenia działalności gospodarczej. W Internecie nagle okazuje się, że lokalizacji po prostu nie ma, a jej jedyną namiastką jest atrakcyjny adres internetowy, łatwy do zapamiętania i krótki. Tutaj naszym zadaniem jest aktywne odnalezienie potencjalnego klienta tam, gdzie przebywa, a przebywa w wyszukiwarkach internetowych. Grubo ponad 90% wszystkich internautów korzysta regularnie z wyszukiwarek. Żeby coś znaleźć, wpisują w wyszukiwarkę frazę, a pozycjonując strony internetowe staramy się, by na szczycie wyników była właśnie poznańska firma, którą promujemy.

Gigantyczne znaczenie wysokich miejsc w wyszukiwarce – www.activate.pl/pozycjonowanie-poznan

Pozycjonując stronę www w Poznaniu i zdobywając dla niej wysokie miejsce w wyszukiwarce uzyskujemy:
  • Widoczność w Internecie i to, że klient się o nas dowiaduje;
  • Dobrą opinię, ponieważ wysokie miejsce jest kojarzone z dobrą jakością;
  • Przewagę konkurencyjną nad podmiotami, których wyniki będą siłą rzeczy gorsze.

Trzeba rozumieć, że pozycjonowanie stron www Poznań to działanie polegające na promocji siebie, ale też na wyprzedzaniu innych. Tak jak w przypadku lokalizacji staraliśmy się mieć dla siebie najlepsze miejsce, by klient trafił do nas, a nie do innych firm, tak w przypadku pozycjonowania w Poznaniu chcemy, by to nasza firma była na pierwszym miejscu i to w nią klient kliknął. Obecność na najwyższej pozycji jest bardzo ważna sama w sobie, ale także dlatego, że nikogo przed nami nie ma. W ten sposób to firma, dla której pracuje Activate, podbiera klientów innym.

Nie można oczywiście wygrać wszystkich wyścigów i triumfować na każdym polu. Doświadczenie specjalistów Activate pozwala nam dobierać takie frazy, dzięki którym możliwie niewielkim kosztem można uzyskać dobre efekty.

Ten wpis opublikowano dnia czwartek, 5 Wrzesień 2019 o godz. 15:14 w kategorii reklama www. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.