Uwięzić ogień 20 Maj 2014

admin
 1. Każdy posiadacz nieruchomości musi się zastanowić nad jej należytą ochroną przeciwpożarową jeszcze na etapie planowania samego budynku.
 2. Nie jest to tylko wymóg faktyczny, jednakże żąda tego od niego prawo.
 3. Nie wszystko będzie oczywiście wyszczególnione do ostatniej literki, przez co bardzo rozległa strefa stosownego ochronienia się przed pożarami leży totalnie w naszej gestii.
 4. Dobrze jest tutaj rozpocząć od tego, by zaopatrzyć się w dobre drzwi pożarowe, aby była właściwa stolarka aluminiowa łódź.
 5. Są to specjalne wrota, które blokują rozpowszechnianie się ognia w budynku.
 6. Można je prosto otworzyć i uciec przez nie przed płomieniem, jednakże kiedy drzwi pożarowe się ryglują, niemal kompletnie zaniknie ryzyko przedostania się za nie ognia.
 7. Jedna rzecz to jednakże blokowanie ognia, który już się rozprzestrzenia, a druga to w ogóle blokowanie opcji powstania ognia.
 8. Jednym z narzędzi do osiągnięcia tego celu są fasady aluminiowe.

Są to normalne fasady z tym, że wykonane zostały z aluminium.

W jaki sposób okna aluminiowe oraz stolarka aluminiowa łódź odpierają przed pożarem? W sposób bardzo łatwy.

Fasady domów są tą ich częścią, która bardzo często pozwala przesuwać się ogniowi pomiędzy piętrami.

Aluminium się nie podpala, dlatego nie ma możliwości wnoszenia się po nich pożarów.

Kiedy w domu już się pali, nie mamy specjalnie co liczyć na jakikolwiek ratunek.

Ochrona pożarna może co najwyżej wszystko pokryć wodą i co nie zostanie spalone, zostanie zdewastowane napływami wody.

Czy ma to wskazywać, że w momencie powstania pożaru mamy siąść i narzekać? Z reguły tak, ponieważ odpowiednie przygotowania trzeba było wytworzyć zawczasu i jeśli zostały one zrobione stosownie wcześniej, szkody może nie będą minimalne, jednakże na pewno znacznie mniejsze.

Najwyższa kwestia to drzwi pożarowe.

Wszystkie naprawdę dobre drzwi pożarowe dają barierę nie do przebycia dla ognia, a w dodatku dają także zaporę dla tlenu, dzięki czemu całość katastrofy dzieje się powolniej i prościej jest ją osłabić.

 • To naprawdę wiele.
 • Jeśli w dodatku posiadamy jeszcze fasady aluminiowe, możemy czuć się naprawdę bezpieczni.
 • Jest bowiem bardzo obszerna możliwość, że okna aluminiowe będą stanowiły zaporę nie do ominięcia dla ognia.
 • Musimy mieć świadomość, że w czasie pożaru tak naprawdę najpierw pali się wyposażenie domu, a potem dopiero sama jego budowa.
 • Mądrość internetowa głosi, iż jak coś jest aluminiowe, to się tego nie pomaluje, jednakże jeszcze trzeba mieć świadomość, że jak jest aluminiowe to nie będzie się również paliło.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 20 Maj 2014 o godz. 8:34 w kategorii ogród i ochrona. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.