Pełna straż przeciwpożarowa 20 Maj 2014

admin

Każdy posiadacz nieruchomości musi się zastanowić nad jej prawidłową strażą przeciwpożarową jeszcze na etapie planowania samego budynku.

Nie jest to tylko wymóg praktyczny, ale żąda tego od niego prawo.

Nie wszystko będzie oczywiście wyszczególnione do jednej literki, przez co bardzo duża strefa stosownego zabezpieczenia się przed pożarami leży całkowicie w naszej gestii.

Dobrze jest tutaj zacząć od tego, by wyposażyć się w odpowiednie drzwi pożarowe.

Są to specjalne drzwi, które blokują rozprzestrzenianie się płomienia w budynku.

Można je łatwo otworzyć i uciec przez nie przed ogniem, ale kiedy drzwi pożarowe się ryglują, niemal gruntownie zniknie ryzyko przedostania się za nie płomienia.

Jedna kwestia to jednakże blokowanie płomienia, który już się rozprzestrzenia, a druga to w ogóle blokowanie możności powstania płomienia.

Jednym z narzędzi do osiągania tego celu są fasady aluminiowe.

Są to nieskomplikowane fasady z tym, że zrobione zostały z aluminium.

W jaki sposób fasady aluminiowe bronią przed pożarem? W sposób bardzo prosty.

Fasady domów są tą ich częścią, która bardzo często pozwala przenosić się płomieniowi pomiędzy piętrami.

Aluminium się nie podpala, zatem nie ma możliwości przenoszenia się po nich pożarów.

Ubezpieczenie się przed pożarem to sprawa bardzo znacząca, która z reguły może wzrosnąć do kategorii kłopotu życia i śmierci.

Zwłaszcza w większych budynkach ubezpieczenie przeciwpożarowe musi być traktowane bardzo poważnie i traktowane w ten sposób na pewno jest, chociażby dlatego, że na nic innego nie zezwoli nam przegląd budowlany.

  1. Drzwi ppoż to zawsze naturalnie istota, jednakże same drzwi aluminiowe na pewno nie wystarczą.
  2. Trzeba wiedzieć, że takie drzwi ppoż stanowią tylko przegrodę dla ognia, jednakże jeżeli już się pali, są one w stanie co najwyżej spowolnić rozpowszechnianie się na jakiś okres czasu ognia, a po ich otwarciu jeszcze dodatkowo posiada się problem z przyspieszonym szerzeniem się pożaru.
  3. Znacznie efektywniej będą funkcjonowały fasady aluminiowe.
  4. Co takiego nam dadzą fasady aluminiowe? Pomijając już w pełni fakt, że takie rozwiązanie jest pod względem konstrukcyjnym wyjątkowo łatwe i względnie tanie do zastosowania, trzeba silnie zaakcentować, że tego typu fasady są po prostu niepalne.
  5. Jeśli będzie się wypalało zaopatrzenie budynku, będziemy mieli przynajmniej gwarancje, że pożar nie będzie się zdołał roznosić po fasadzie.
  6. Z pewnością obniży to straty w sposób bardzo drastyczny.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 20 Maj 2014 o godz. 8:27 w kategorii ogród i ochrona. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.