Na ratunek przed płomieniem 20 Maj 2014

admin

Rzeczywistość jest taka, że nie możemy się w stu procentach ubezpieczyć przed zaprószeniem płomienia.

W rutynie jest tak, że nawet jeśli uda nam się stworzyć takie otoczenie w domu, w jakim nikt przez omyłkę, los lub w wyniku awarii nie będzie w stanie wywołać powstania płomienia pożaru, zawsze może ktoś przybyć i kompletnie rozmyślnie podłożyć pożar.

Nasze działania, oprócz uniemożliwiania powstaniu płomieniom, powinny być zatem nakierowane na zablokowanie pożaru, który już rozpoczął rozpowszechnianie się po budynku.

Najlepsze zdołają tu być fasady aluminiowe oraz stolarka przeciwpożarowa.

Pomagają one blokowanie szerzenia się emitującego poza zasięg budynku.

Z bezspornych względów fasady aluminiowe czy stolarka przeciwpożarowa się nie przypalają, dzięki czemu ta jedna droga jest przegrodzona.

Częściej jednakże pożar rozprzestrzenia się poprzez ganki schodowe.

Tutaj dopomogą nam drzwi przeciwpożarowe.

Są to specjalne wrota, przez które można się ewakuować, jednakże po ich zamknięciu stanowią idealną barierę dla płomienia.

Same się nie przypalają, a przepływ powietrza przez drzwi pożarowe obniżony jest do tak niedużych rozmiarów, że uzyskujemy realne spowolnienie palenia w całym miejscu.

Jest to w dodatku pierwszorzędne miejsce dla straży pożarnej do wytworzenia hydrologicznej zapory dla płomienia.

Ubezpieczenie się przed pożarem to istota bardzo zasadnicza, która w zasadzie może wzrosnąć do rangi kłopotu życia i śmierci.

Szczególnie w większych budynkach ochronienie przeciwpożarowe musi być traktowane bardzo poważnie i traktowane w ten sposób na pewno jest, chociażby dlatego, że na nic innego nie zezwoli nam przegląd budowlany.

Drzwi przeciwpożarowe to zawsze oczywiście podstawa, jednakże same drzwi pożarowe na pewno nie wystarczą.

Trzeba mieć świadomość, że tego typu drzwiczki stanowią tylko przegrodę dla płomienia, jednakże jeśli już się zapaliło, są one w stanie co najwyżej spowolnić rozprzestrzenianie się na jakiś czas płomienia, a po ich otwarciu jeszcze dodatkowo mamy problem z przyspieszonym rozpowszechnianiem się pożaru.

Znacznie efektywniej będą funkcjonowały fasady aluminiowe.

Co takiego nam dadzą fasady aluminiowe, jeżeli posiadamy ogród zimowy? Pomijając już zupełnie fakt, że takie rozwiązanie jest pod względem konstrukcyjnym wyjątkowo zwykłe i stosunkowo niedrogie do wdrożenia, warto silnie zaakcentować, że tego rodzaju fasady są po prostu niepalne.

Jeżeli będzie się wypalało wyposażenie budynku, będziemy mieli przynajmniej gwarancje, że pożar nie będzie się mógł roznosić po fasadzie, również nie rozprzestrzeni się na ogród zimowy.

Na pewno obniży to szkody w sposób bardzo drastyczny.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 20 Maj 2014 o godz. 8:36 w kategorii ogród i ochrona. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.