Na ratunek przed płomieniem 20 Maj 2014

admin

Każdy posiadacz nieruchomości, posiadający także ogrody zimowe, musi się zastanowić nad jej właściwą ochroną przeciwpożarową jeszcze na etapie projektowania samego budynku.

1278261_flowers

Nie jest to tylko wymóg praktyczny, ale żąda tego od niego prawo.

Nie wszystko będzie naturalnie sprecyzowane do jednej literki, przez co bardzo ogromna strefa odpowiedniego ochronienia się przed ogniami leży totalnie w naszej gestii.

 1. Właściwie jest tutaj rozpocząć od tego, by zaopatrzyć się w dobre drzwi pożarowe, także mając ogrody zimowe.
 2. Są to nadzwyczajne drzwiczki, które blokują rozprzestrzenianie się ognia w budynku oraz na ogrody zimowe.
 3. Można je prosto otworzyć i uciec przez nie przed płomieniem, ale kiedy drzwi pożarowe się zamykają, niemal kompletnie zniknie niebezpieczeństwo przedostania się za nie ognia.
 4. Jedna sprawa to jednak blokowanie ognia, który już się rozprzestrzenia, a druga to w ogóle blokowanie opcji powstania ognia.
 5. Jednym z narzędzi do uzyskania tego celu są konstrukcje aluminiowe.
 6. Są to normalne fasady z tym, że wykonane zostały z aluminium.
 7. W jaki sposób fasady aluminiowe odpierają przed pożarem? W sposób bardzo łatwy.

Fasady domów są tą ich częścią, która bardzo często dopuszcza nosić się ogniowi pomiędzy piętrami.

Aluminium się nie pali, więc nie ma możności wnoszenia się po nich pożarów.

Ochronienie się przed pożarem to sprawa bardzo doniosła, jaka w zasadzie może urastać do rangi kłopotu trwania i śmierci.

Zwłaszcza w ogromniejszych budynkach ochronienie przeciwpożarowe musi być rozpatrywane bardzo poważnie i rozpatrywane w ten sposób na pewno jest, chociażby dlatego, że na nic innego nie pozwoli nam nadzór budowlany.

 1. Drzwi pożarowe to zawsze oczywiście podstawa, jednak same drzwi pożarowe na pewno nie wystarczą.
 2. Trzeba mieć świadomość, że tego typu drzwi dają tylko zaporę dla ognia, jednak jeżeli już się zapaliło, są one w stanie co najwyżej zwolnić rozpowszechnianie się na krótki czas ognia, a po ich otwarciu jeszcze dodatkowo mamy kłopot z przyspieszonym rozpowszechnianiem się pożaru.
 3. Znacznie skuteczniej będą pracowały fasady aluminiowe.
 4. Co takiego nam dadzą fasady aluminiowe? Opuszczając już zupełnie fakt, że takie rozwiązanie jest pod względem konstrukcyjnym wyjątkowo zwyczajne i względnie tanie do zastosowania, należy silnie podkreślić, że tego typu fasady są po prostu niepalne.
 5. Jeżeli będzie się paliło zaopatrzenie domu, będziemy mieli przynajmniej pewność, że ogień nie będzie się mógł roznosić po fasadzie.
 6. Na pewno zmniejszy to szkody w sposób bardzo drastyczny.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 20 Maj 2014 o godz. 8:38 w kategorii ogród i ochrona. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.