Miód kontra choroby 17 Maj 2019

admin

Naturalna medycyna zna bardzo wiele leków na przeróżne choroby. W znakomitej większości przypadków mamy niestety do czynienia z efektem placebo i to jeśli spojrzymy na sprawę w sposób bardzo optymistyczny. Zdecydowanie częściej elementy medycyny naturalnej będą co najwyżej smaczną herbatką. W przypadku miodu jest inaczej. Naukowcy dawno udowodnili, że miód lipowy jest jednym z naprawdę dobrych sposobów na przeziębienie, a miód rzepakowy czy miód wrzosowy można wykorzystywać także do wzmacniania całego organizmu. Najpopularniejszy na polskim rynku miód wielokwiatowy, czasami lekceważony, wcale nie jest mniej wartościowy. Jak realnie miód może nam pomóc w starciu z chorobami.

Właściwości regeneracyjne

Najlepiej znane i najdokładniej opisane przez nowoczesną medycynę są właściwości regeneracyjne miodów. Nie można oczywiście liczyć na to, że dzięki łyżce miodu odrośnie nam ręka, ale mówić trochę poważniej, szybsze gojenie się ran, zwłaszcza uszczerbków w błonach śluzowych i ran wewnątrz organizmu, może być znacznie szybsze. – dolinalawendy.pl/4-miod-lipowy

Organizm człowieka posiada bowiem znakomite zdolności regeneracyjne, ale zazwyczaj spora ich część nie jest wykorzystywana. Związane jest to z wąskim gardłem, jakie stanowi nasz metabolizm, czyli proces dostarczania energii do wszystkich zjawisk zachodzących w organizmie. – dolinalawendy.pl/5-miod-rzepakowy Można powiedzieć, że regeneracja jest niczym silnik, który mógłby pracować na wyższych obrotach, ale nie nadąża za nim pompa paliwowa. Podanie miodu jest podaniem energii w czystej postaci niemal prosto do żył, co sprawia, że dochodzenie do siebie po poważnej operacji będzie znacznie szybsze, a nawet zaleczenie dziury po wyrwanym zębie zajmie znacznie mniej czasu.

Właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne

W medycynie i kosmetyce bardzo szeroko wykorzystywany jest fakt, iż  miód w naturalny sposób potrafi się bronić przed grzybami i bakteriami. Gdyby nie ten fakt, wykorzystywanie go przez pszczoły jako zapasy jedzenia na zimę nie miałoby większego sensu. Substancje znajdowane w miodzie są często dodawane do różnych środków na oparzenia, służących o minimalizowania rozwoju blizn, a także do produktów, które po prostu mają oczyszczać rany. Przyjmowanie w tym celu miodu w postaci doustnej także ma wielkie znaczenie, ponieważ miód przenosi się przez układ krwionośny w miejsca, gdzie bakterie i grzyby mogą buszować. – dolinalawendy.pl/8-miod-wrzosowy

Ten wpis opublikowano dnia piątek, 17 Maj 2019 o godz. 10:43 w kategorii bajeczna uczta. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.